מגזר קיבוצי / התיישבותי

משרד גרנות ושות' הינו מהמשרדים הבולטים במדינת ישראל אשר מעניקים ייעוץ משפטי שוטף לאגודות השיתופיות השונות. משרדנו הינו מהמשרדים הותיקים אשר מעניק את השירותים לקיבוצים, מושבים, מושבי עובדים, אגודות קהילתיות ועוד.

משרד גרנות ושות' מעניק שירותי ייעוץ משפטי, החל בטיפול מול רשות מקרקעי ישראל, הטריבונלים השונים בבתי המשפט, ייצוג בועדות ערר לעניין היטלי השבחה, ייצוג בועדות התכנון השונות ועוד.

למשרדנו התמחות בליווי האגודות השיתופיות בהליכים שונים הנוגעים למקרקעי הקיבוץ: הסדרת המצב המשפטי של מקרקעי הישובים אל מול רשות מקרקעי ישראל, התמחות בהגדלת תקני הנחלות,
חידוש חוזי החכירה, ייצוג במוסדות התכנון ואף עתירה לבג"ץ.

בין התיקים הבולטים אשר טיפל משרדנו בתקופה האחרונה ניתן למנות את:

1. ההליך המשפטי שבין קיבוץ שדות ים לבין רשות מקרקעי ישראל. במסגרת הליך זה עתיד להיחתם חוזה חכירה בין קיבוץ שדות ים לבין רשות מקרקעי ישראל וזאת לאחר שבמשך כעשור נמנעה הרשות מלחתום על חוזי חכירה עם קיבוצים.
2. הליך משפטי בפני ועדת הערר לפיצויים והיטלי השבחה אשר במסגרתו ייצג משרדנו את את קיבוץ מעגן מיכאל אל מול ועדת הערר לפיצויים והיטלי השבחה בערר תקדימי שבמסגרתו נקבע כי קיבוצים שיתופיים לא יחוייבו בתשלום היטל השבחה עד ל-140 מ"ר .
3. עתירה לבג"ץ בשם קיבוץ מעגן מיכאל, אשר במסגרתו נפסק כי על מינהל התכנון לעדכן את טבלאות לוח 2 לתמ"א 25 ולהגדיל את מספר יחידות הדיור אשר קיבוץ מעגן מיכאל רשאי להקים.

בנוסף, למשרד היה תפקיד מפתח בנושא חוק יישום תכנית ההתנתקות, במסגרתו שולמו פיצויים על ידי ממשלת ישראל, לעסקים ואנשים פרטיים כחלק מההתנתקות מחבל עזה.

לתיאום פגישת ייעוץ השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם